Posted by on máj 15, 2019 in Čistenie | 0 comments

Čištění fasády od plísní a nečistot

Čištění fasády od plísní a nečistot

Vlastním…

Vlastním menší galanterii a už nějakou dobu jsem si říkala, že s tou fasádou by se mělo něco udělat. Byla už docela špinavá a nevypadalo to dobře, takže obchod nedělal nejlepší dojem, i když vevnitř vše vypadalo hezky. A když se na ní udělala dokonce plíseň, tak to už mě skutečně přimělo jednat. Tak jsem se snažila to vyčistit, ale to bylo úplně k ničemu. Tak jsem si potom sedla k internetu a začala si o plísních něco vyhledávat. Narazila jsem na článek nenechte rozšířit plíseň. A o informace, které jsem našla, bych se s vámi ráda podělila, protože věřím, že jsou užitečné. Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách a problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce.

 

Tato…

Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. Naštěstí existuje řešení jak se toho zbavit. A tím je zavolat do úklidové firmy. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály.

 

Někdy…

Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená, tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřit a poté dát nový nátěr a až poté dát protiplísňový nátěr. S LSG mám opravdu ty nejlepší zkušenosti, od té doby s plísněmi nemáme žádné problémy a věřím, že je na několik let ani mít nebudeme. Na tento nátěr je skutečně spolehnutí. Tato firma navíc nabízí i odstraňování graffiti, mytí oken a výloh, a to i ve výškách, čištění koberců a podlah. A to vše za přijatelnou cenu, když uvážím, jakou kvalitu nabízí. Jistě, není to nejlevnější úklidová firma, o které jsme kdy slyšela, ale za to je ta nejlepší. A mně nedělá problém si za kvalitu připlatit. Pro více informací o jejich servisu se podívejte na jejich webové stránky. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *