Posted by on júl 4, 2019 in Technologie | 0 comments

Elektromotory s brzdou a ich praktické využitie

Elektromotory s brzdou a ich praktické využitie

Vo VYBO Electric ponúkame širokú paletu elektromotorov na rôzne použitie a prakticky pre všetky typy priemyselných prevádzok. Okrem štandardizovaných elektromotorov ponúkame aj elektromotory na špeciálne využitie. Predstavíme vám, ako je možné využiť kvalitné elektromotory s elektromagnetickou brzdou.

Profesionálne brzdové elektromotory

V ponuke VYBO Electric nájdete okrem iných aj profesionálne brzdové elektromotory, ktoré sú určené nielen na bežné ale aj priemyselné použitie. Vybrať si môžete profesionálny elektromotor s elektromagnetickou brzdou triedy 2ALB s rôznymi možnosťami konfigurácie. Tento typ elektromotora pre vás radi prispôsobíme tak, aby presne spĺňal všetky vaše požiadavky.

Parametre elektromotora s brzdou sú variabilné, k dispozícii sú elektromotory s osovou výškou 63-280 mm, pričom výkon motora sa môže pohybovať od 0,18 do 90 kW. Na napájanie brzdy je možné využiť DC alebo AC napájanie, takže aj v tomto smere je možné konfiguráciu elektromotora prispôsobiť vašej prevádzke.

Ako funguje elektromotor vybavený elektromagnetickou brzdou?

Vysvetlenie funkcie brzdového elektromotora je pomerne jednoduché. Tento typ elektromotorov si svoje uplatnenie nachádza predovšetkým v tých prevádzkach, v ktorých je potrebné aby elektromotor okamžite zabrzdil v určitej polohe. Takéto zastavenie pritom elektromotor nijak nepoškodzuje.

Spôsob ovládania brzdy môže byť navyše rôzny. Vybrať si môžete ručné odbrzďovanie, prípadne mechanické pribrzďovanie. V závislosti od vybraného spôsobu ovládania brzdy sa prispôsobujú aj jednotlivé ovládacie prvky elektromotora. Elektromotor je možné nastaviť tak, aby v prípade straty napätia automaticky zabrzdil.

Vo VYBO Electric vám veľmi radi pomôžeme s výberom profesionálneho elektromotora s brzdou, ktorý bude presne zodpovedať potrebám vašej prevádzky.

M. Klamo

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *