Posted by on máj 13, 2019 in Čistenie | 0 comments

Díky nátěru bude vaše fasáda opět v perfektním stavu

Díky nátěru bude vaše fasáda opět v perfektním stavu

Vlastníme…

Vlastníme s manželem starší chalupu, kterou jsme zdědili po mých prarodičích. Kam vždycky jezdíme na víkendy. A protože už byla opravdu starší, tak nebyla zrovna v nejlepším stavu. Nejhůř na tom byla asi fasáda. Nejenom, že byla už pořádně špinavá, ale začala se na ní dělat i plíseň. A s plísní jsou vždycky potíže. Pokud se vám někdy udělala, tak dobře víte, o čem mluvím. A snažili jsme se to vyčistit, ale prostě nám to nešlo. A věřte mi, že jsme se snažili, ale savo bylo prostě k ničemu. Naprosto. A ta černá plíseň vypadala prostě otřesně. Tak jsme začali hledat na internetu nějakou firmu na téma problém plísně, která by se o to postarala, protože bylo jasné, že my si s tím neporadíme. Chtěli jsme sice nějakou, u které bychom měli jistotu, že ji někdo z našich známých vyzkoušel a byla dobrá, ale nikdo žádnou neznal. Tak jsme byli odkázaní na reference na internetu. A našli jsme tam firmu, která se nám zalíbila a začali jsme se víc zajímat už jen o jejich stránky a přečetli jsme si tam řadu informací.

 

Nejenom…

Nejenom že to tedy vypadalo, že to bude už opravdu něco, co nám pomůže. Ale také jsme na tuto firmu našli všude jen pozitivní ohlasy. Takže jsme se rozhodli do toho investovat. V domluvený den přijel tým specialistů, přičemž já jsem byla celou dobu u toho. Na povrchy napadené plísní nanesli běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr LSG proti plísním přímo na stávající povrchy. Antimikrobiální působení je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Již velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem LSG  nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný.

 

Po zaschnutí…

Po zaschnutí má povrch tvořený nátěrem iontový náboj, který při přiblížení buňky mikroorganismu začne vytvářet s důležitými ionty v buněčné stěně mikroorganismu iontové můstky. Touto interakcí dochází k oslabení pevnosti buněčné stěny mikroorganismu na úroveň, kdy už není schopná udržet nitrobuněčný tlak. V tento okamžik dochází k protržení buněčné stěny. Díky tomu LSG trvale chrání sebe a tím i ošetřený povrch proti napadení mikroorganismy. Působení zároveň není reaktivní, takže nedochází ke snížení aktivity v exponovaných místech. Přípravky LSG neobsahují toxické látky, těkavé polutanty, organické rozpouštědla, kovy nebo nanočástice a jejich efektivita je po zaschnutí okamžitá bez potřeby UV záření. Takže je to ta nejlepší věc, kterou můžete vaši fasádu chránit a udržovat čistou. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *